Durulama sonunda suda bekletme opsiyonu seçili mi?

Makinenizi pompa konumuna getirerek suyu boşaltın; sıkma devrini belirleyin. Dilerseniz sıkma yapmadan programı bitirebilirsiniz.

Aşağıdaki yer alan açıklamalar ve görseller Arçelik, Beko, Altus, Grundig ve Blomberg markaları içindir.

Makinenizin tuşlarının olduğu bölümde yer alan ve “kap içerisinde aşağı ok” sembolüyle ifade edilen tuşa bastıysanız suda bekleme özelliği seçilmiş demektir. Bu tuşa tekrar bastığınızda suda bekleme işlemi iptal olur. Bu durumda, program düğmesinden ”Pompa“ programını seçip suyu boşaltabilir ya da “Sıkma” programına alarak yıkamayı sonlandırıp çamaşırları çıkarabilirsiniz.

User-added image
Suda bekletme özelliği

Suda bıraktığınız çamaşırları sıkmak istiyorsanız sıkma devrini ayarlayın ve ardından Başla/Beklet tuşuna basın. Makinenizin tuşlarının olduğu bölümde yer alan ve salyangoz şekline benzeyen tuşa her bastığınızda sıkma devirleri değişir. (800-1000 devir gibi) Eğer sıkma devri rakamları ekranda görünmüyorsa “Suda bekletme (suda bırakma)” özelliği seçilmiş demektir. Bu tuşa bir kez daha bastığınızda makine “Pompa” programına geçerek fazla suyunu boşaltır.

Eğer makinenizde bulunuyorsa yıkama seçenekleri arasından “Sıkma-Pompa” programını seçip Başlat/Beklet tuşuna bir kez basın. Yıkama tamamen sonlandığında çamaşırlarınızı çıkarabilirsiniz.

User-added image
Sıkma programı

Yıkama programı iptali

Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden makineyi açın. Ekranda ışıklar yandıysa Başla/Bekle tuşuna parmağınızı 3 saniye süreyle basılı tutup programı iptal edin.

Makinenizin ön kısımda düğmelerin bulunduğu yerdeki yuvarlak düğmeyi farklı bir programa çevirdiğinizde de bir önceki program iptal edilmiş olur. Bunun ardından Bitti/İptal ışığı sürekli yanıp söner. Yeni bir yıkama programı seçip başlatmak için Başla/Beklet tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra yeni bir yıkama programı seçerek makineyi tekrar çalıştırın.

User-added image
Yıkama programı iptali

 

Bir cevap yazın