Su boşaltma (tahliye) pompa filtresi tam sıkılmamış veya contası hasarlanmış olabilir mi?

Tekmelik kapağını açarak sızıntının pompa bölgesinden olup olmadığını gözünüzle kontrol edin. Sızıntı veya damlama görmüyorsanız tekmelik kapağını kapatın.

Eğer yakın zamanda pompa filtre temizliği yaptıysanız, öncelikle filtre kapağını elinizle saat yönünde sıkmayı deneyin. Problem devam ediyorsa conta hatalı takılmış olabilir.

Pompa filtresini açmanız gerekirse lütfen önce acil su tahliye hortumuyla su tahliyesini yapın. Makine içindeki suyu boşaltarak filtreyi dışarı çıkarın. Contanızın filtre üzerindeki yuvaya takılı olup olmadığını, conta üzerinde deformasyon olup olmadığını kontrol edin. Contanızı filtre üzerine iyice oturtarak filtrenizi pompa gövdesine geri takın. El ile sıkıca sıkıştırma yeterlidir. Bazı makinelerde filtre tekmeliğin içinde, bazılarında ise makinenin sağ veya sol alt kenarında kapağın arkasındadır.

Acil su tahliye hortumuyla su tahliyesi nasıl yapılır?

Güvenliğiniz için öncelikle çamaşır makinesinin fişini çekin. Makinenizin ön alt kısmında bulunan kapağı açın ve sol tarafta bulunan ve ucunda tıpası olan su tahliye hortumunu yerinden çıkarın.

Hortumun ucunu geniş bir kaba yerleştirdikten sonra tıpasını açarak makinenin içindeki suyu kaba boşaltın. Su akışı bittikten sonra tıpayı geri takarak hortumu yerine yerleştirin.

Makinenin fişini tekrar prizi takmayı unutmayın!

Acil su tahliyesi ve pompa filtresi

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.