Makinenizin içindeki süzgeçler tıkalı olabilir mi?

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin fişi ulaşabileceğiniz bir yerdeyse prizden çıkarın. Makinenin kapağını açarak, bulaşıkların yerleştirildiği sepet kısmında altta yer alan sepeti çekin. Sepetin altında bulunan bardak şeklindeki süzgeci tutup yerinden çıkarın. İki parçadan oluşan bu süzgeci üst kısmında bulunan tırnaklarından ikiye ayırın. İnce süzgecin orta kısmındaki boşluktan tutun ve yukarı doğru çekerek çıkarın. Süzgeçleri herhangi bir deterjan kullanmadan musluk altında fırça ile temizledikten sonra kurutun.

Kuruttuktan sonra; önce ince süzgeci, sonra iki parçalı bardak şeklindeki süzgeci yerine oturtun ve sıkılaşana kadar sağa doğru hafifçe döndürün.

Süzgeçlerin yerine tam oturmasına dikkat ediniz.

Programı iptal ettikten sonra yeniden program verip çalıştırın.

Bulaşık makinesinde yıkama işlemini iptal etmek için makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun.

Makinenizde tuşların olduğu bölümde yer alan Başla/Beklet/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutarak resetleme yapınız.

Yaklaşık 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. (Arçelik, Beko, Altus, Grundig ve Blomberg markalı bulaşık makineleri için geçerlidir. Diğer makineler için lütfen kullanma kılavuzlarına bakınız )

Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.

Program iptali

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.