NPS®’i değerli kılan en belirgin özellikleri nelerdir?

Basit ve Hızlıdır – Tek soru, «Firmayı, Aldığınız hizmeti/ürünü arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza ne ölçüde tavsiye edersiniz? 0 kesinlikle tavsiye etmem, 10 kesinlikle tavsiye ederim anlamına gelecek şekilde 0’dan 10’a kadar verdiğiniz puanı bize söyler misiniz?»

Kolay Ölçülebilir – NPS® Puanı şirketin müşteriler gözünde ne durumda olduğunu anlamanın en kolay yoludur.

Kıyaslanabilir – NPS® sonucunu, hem rakip markalar hem de şirket içi departmanlar bazında kolayca kıyaslayabilme olanağı. (Bir çok firma bu sonuçları internet ortamında açıklamaktadır.)

Standartlaştırılmıştır – Müşteri deneyimi ölçme ve iyileştirmenin standartıdır. Herkes tarafından aynı metodoloji kullanılır.

Süreçleri Kontrol Eder ve İyileştirir – Süreç sahiplerini sürekli tetikte tutar ve iyileştirme fırsatlarını ortaya koyar. Gerçek anlamda müşteri sesinin doğrudan alınarak ürün, hizmet ve süreçlere etkin ve hızlı bir şekilde yansıtılması NPS®’in en önemli katkılarındandır. Bu da süreç ve iş yapış modellerinin organizasyonun kendi doğruları yerine müşterilerin düşüncelerine göre tasarlanmasına olanak sağlar.

Müşteri Odaklıdır – Uçtan uca müşteri deneyiminin her aşamada kontrolünü, anlık ve sürekli geri bildirim alınmasını sağlar.

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.