Çamaşır makinası lekeleri çıkarmıyor, iyi yıkamıyor

Kullanma kılavuzunda yer alan pratik bilgileri kullanarak lekeleri çıkarttınız mı?

Çamaşır makinasının çamaşırlar üzerindeki lekeleri çıkarma özelliği yoktur. 

Lütfen aşağıda yer alan pratik bilgileri dikkatli bir şekilde uygulayarak lekeleri çıkarın ve ondan sonra makinenizde yıkayınız.

  1. Kahve lekesi: Kahve dökülen kumaşı vb. eşyanızdaki lekeyi hemen soğuk suyla silip birkaç damla gliserin damlattıktan sonra çitileyin.
  2. Meyve suyu lekesi: Meyve suyu dökülen kumaşa hemen tuz serpin bu şekilde ilk yıkamada leke çıkacaktır.
  3. Alçı lekesi: Bir bez parçasını ılık sirkeli suya batırın ardından lekeyi silin.
  4. Alkol lekesi: Ilık suya çok az ispirto ilave edip tampon yaparak lekeye uygulayınız.
  5. Kan lekesi: Renkli bir kumaşın üstünde kan lekesi var ise; nişastayı suyla karıştırın kulak memesi kıvamındayken lekenin üstüne dökün ve kuruması için bekleyin, fırçalayarak kumaşı çok zedelemeden nişastayı çıkarın. Kumaşınız beyaz ise; oksijenli suyu hafif lekeye damlatıp daha sonra sabunlu suyla yıkayın. (ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA OLARAK KAN LEKESİNİ KESİNLİKLE ILIK VEYA SICAK SUYLA SİLMEYİN BU LEKEYİ KALICILAŞTIRARAK DAĞILMASINA SEBEP OLUR.)
  6. Parfüm lekesi: Sıcak su ve sabunla yıkayın. Pamuklularda leke inatçıysa hafif oksijenli su kullanabilirsiniz fakat abartmayın. Aksi takdirde kıyafetinizin rengi solabilir.
  7. Kusmuk lekesi: Az miktarda su ve suyla aynı miktarda sirke ile lekeyi silmeyi deneyiniz. Aynı zamanda beyaz ispirto ile tampon yapıp daha sonra şampuanlayıp da bu lekeden yine kurtulmanız mümkün.
  8. Çay lekesi: Beyazlı kumaşda; limon suyuyla silip soğuk suyla durulayın. Renkli kumaşta ise; leke oluştuğu anda yumurta sarısını suyla karıştırıp lekeyi siliniz.
  9. Küf lekesi: Hem kötü koku hem de kötü görüntünün sahibi bu lekeye amonyaklı su ile tampon yaparak siliniz.
  10. Pas ve yağ lekeleri: Kumaşlardaki pas lekeleri için lekenin üzerine limon damlatıp ütüleyin. Yağ lekesi içinde leke tazeyken lekeyi sütle siliniz. 

İlgili Markalar:

Bu markaların hepsi için geçerli bir çözümdür…
 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.