Digibilgi Nedir?

Arçelik Çağrı Merkezinde 1999 yılında bir ilk olarak devreye aldığımız bir uygulama sayesinde günümüze kadar milyonlarca kullanıcının arıza diye algıladığı ancak ya gerçekte arıza olmayan, dikkatsizlik sonucu oluşmuş ya da basit 1-2 müdahale ile giderilebilecek problemleri telefon görüşmesiyle anında giderilmiştir.

Şimdi bu dikkatsizlik de ne oluyor demeyin!

Küçük bir örnekle açıklamak gerekirse; “ çamaşır makinası çalışmayan“ bir kullanıcı makinasının fişini takmayı unutmuş olabiliyor. Bu durumda kullanıcının bir yerleri aramadan, zaman kaybetmeden, servis çağırmadan, gereksiz maliyetleri üstlenmek zorunda kalmadan,

makinanın fişi prize takılı mı? , program seçimi yapılmış mı? , sular akıyor mu?, makinanın bağlı olduğu su muslukları açık mı? v.b. kontrolleri yapması ve bütün bunlar tamamsa ve makina hala çalışmıyorsa o zaman servis müdahalesine ihtiyaç var demektir.

Başka bir örnek vermemiz gerekiyorsa; “ Buzdolabının elektronik göstergesinde FC harfleri çıkan “ bir kullanıcı, bunun arıza olmadığını, derin dondurucu bölümüne yeni bir besin maddesi konduğunda, dolabın bunu anlayıp kendiliğinden hızlı dondurma moduna geçtiğini bilgi eksikliğinden dolayı bilemiyor ve buzdolabının arızalı olduğunu düşünüyor.

Özetle aslında servis tarafından teknik müdahale gerektirecek bir arıza olmayan fakat kullanıcılar tarafından arıza gibi algılanan bu tür durumlarda, dijital bir platform olan Digibilgi, kullanıcılara gerek bilgisayarlarından gerekse cep telefonlarından yol gösterecek ve tüm kontrolleri adım adım yaptırarak sorunun anında giderilmesine yardımcı olacak, olamıyorsa da sorunu kayıt altına alarak ilgili firmaya hızlıca iletecek, bir an önce çözülmesini ve memnuniyetin alınmasını sağlayacaktır.

Hedefimiz; üyelerimizin hem bütçelerinde hem de zamanlarında tasarruf sağlayarak, platformumuzda yer alan markalardan memnuniyetlerini arttırmaktır.